Albumy fotograficzne

Wraz z sesją fotograficzną lub fotoreportażem można zamówić album lub książkę fotograficzną. Albumy dzielą się na dwa rodzaje: 1. naświetlany na grubych i sztywnych kartach o gramaturze 800g oraz 2. drukowany na papierach fine art, ręcznie szyty. Oprócz albumu można zamówić również książkę fotograficzną. Zdjęcia drukowane na certyfikowanych papiereach niepowlekanych lub powlekanych. Książka ta, może otwierać się na płasko (jak alubum fotograficzny).

Projek do albumu przygotowujemy w oparciu o zdjęcia zrobione podczas sesji i/lub reportażu. Zdjęcia dobieramy sami lub mogą zostać wybrane przez Was. Gotowy projekt książki przesyłamy mailem do akceptacji przed wydrukiem. Oprawa może być różna pod względem materiuału (skóra lub tkanina) oraz koloru.

"Przedmiotem fotografii nie są fotografowane rzeczy, lecz to jak one wyglądają po sfotografowaniu."

Garry Winogrand

Odbitki oraz wydruki fine art

Oprócz książek i albumów fotograficznych można zamówić tradycyjne odbitki oraz odbitki fine art. Odbitki fine art drukowane są na drukarce wielkoformatowej Epson, jakość tych odbitek jest archiwalna/muzealna. Co świadczy o bardzo wysokiej jakości druku jak i trwałości tych zdjęć. Szczególnie poleca się wydruki naszych najważniejszych zdjęć. Zdjęcia fine art drukowane są na jednych z najlpeszych obecnie dostępnych papierów firmy Epson, są dosyć sztywne, o gramturze 330/340g. Mogą być zupełnie gładkie lub z widoczną fakturą papieru. Papiery te są zupełnie matowe, dzięki czemu łatwo można oprawić zdjęcie za szybę lub w razie utracenia zdjęcia w postaci elektronicznej (np. awaria dysku), możemy je zeskanować i wciąż cieszyć się wysoką jakością naszych zdjęć na ekranach monitorów.

Poniżej przykład albumu fotograficznego wraz z opakowaniem i pendrivem - wszystko w tym samym projekcie kolorystycznym: